ERASMUS+

LinkYouTube

Представлення результатів проекту ЄС Erasmus+KA2 CybPhys на національному рівні

Результати проекту Erasmus+KA2 «Розвиток практично спрямованої студентоцентрованої освіти в сфері моделювання кібер-фізичних систем» зі сторони Криворізького національного університету були представлені доцентом кафедри Сістуком В.О. на вебінарі «Забезпечення якості освітніх програм у контексті євроінтеграції: екологізація, визнання, цифровізація, інклюзія». Організаторами заходу виступили Національний Еразмус+ офіс в Україні та Національні експерти з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ спільно з Міністерством освіти і науки України. Захід спрямований на розповсюдження передового досвіду і відстеження результатів проектів із розвитку потенціалу вищої освіти, створення взаємодії між проектами, які працюють у певних групах, та просування ключових тем Програми ЄС Еразмус+, зокрема питань якості, цифровізації, інклюзії і екологізації вищої освіти.

FacebookLinkLink

Фінальна конференція та воркшоп проекту CybPhys

Результати проекту CybPhys були представлені всім зацікавленим сторонам 28 квітня 2023 року на конференції в Ризькому технічному університеті.

Конференція проходила у гібридному форматі – на факультеті електротехніки та інженерії довкілля Ризького технічного університету та онлайн. До Риги прибули представники українських університетів-учасників із Харкова та Кривого Рогу (завідувач кафедри автомобільного транспорту Монастирський Ю.А. та начальник відділу міжнародних зв’язків Костюк С.С.), а також представники Льовенського університету та Кіпрського університету.

Дистанційно у конференції взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Державної агенції розвитку освіти та стейкхолдерів проекту: компанії ТОВ «Elcars», ТОВ «Автодом Харків», ТОВ «Про-Мобільність», Державного політехнічного коледжу, Чернігівського політехнічного університету, українські студенти, які були залучені до проектної діяльності, та інші.

Ключовим досягненням проекту в КНУ є успішне впровадження нової магістерської програми 151 – «Кіберфізичні системи в промисловості, бізнесі та транспорті» та оновленої бакалаврської програми 275 – «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)». Ці програми мають конкурентні переваги, які в першу чергу пов’язані з наступними факторами:

1. Співпраця з провідними підприємствами та установами Криворізького залізорудного басейну: програми орієнтовані на задоволення потреб інноваційного розвитку та цифрової трансформації цих ключових регіональних суб’єктів. Представники цих роботодавців взяли активну участь у розробці навчальних програм, забезпечуючи їх відповідність вимогам галузі та сприяючи співпраці між академічними колами та промисловістю.

2. Надійна практична підготовка та спільні дослідницькі проекти: освітні програми надають студентам стабільну практичну базу та можливості для участі у спільних дослідницьких проектах (відкрита нова комп’ютерна лабораторія зі спеціалізованим програмним забезпеченням для моделювання транспортного руху та міської логістики від PTV group). Проект дозволив студентам отримати практичний досвід і зробити свій внесок у розвиток галузі.

3. Доступ до освітніх розробок університетів-партнерів: програми виграють від спільного доступу до освітніх ресурсів та досягнень у галузі моделювання кіберфізичних систем, у тому числі, спільної освітньої платформи для моделювання SMSE. Співпраця з університетами-партнерами сприяла обміну знаннями, підвищенню якості та актуальності освітніх пропозицій.

З початку 2020 року проект зіткнувся з величезним викликом – подолання наслідків глобальної пандемії COVID-19. Пандемія порушила можливості подорожей і мобільності, що ускладнило участь учасників проекту в особистих заходах, таких як семінари. Обмеження на подорожі, карантинні заходи та рекомендації щодо соціального дистанціювання зумовили необхідність переходу до віртуальної взаємодії та віддаленої роботи.

Однак, незважаючи на ці обмеження, були вивчені альтернативні форми співпраці та участі. Це включало використання технологій дистанційного зв’язку, таких як відеоконференції ZOOM, щоб полегшити віртуальну взаємодію та обмін знаннями між учасниками проекту.

Починаючи з 24.02.22, проект зіткнувся зі значним викликом у подоланні наслідків російської агресії проти України. Війна, що триває, та її наслідки глибоко вплинули на різні аспекти, включаючи інфраструктуру, ресурси та загальну соціально-економічну ситуацію. Ці виклики створили перешкоди для безперешкодної реалізації та прогресу проекту.

https://www.facebook.com/groups/227194018274534/permalink/974463590214236/

https://cybphys.rtu.lv/dissemination/

FacebookLink

Робоча зустріч представників-партнерів проекту Erasmus+ #CybPhys 

З 12 по 14 квітня 2023 року представники університету взяли участь у робочій зустрічі представників-партнерів проєкту Erasmus+ #CybPhys «Розвиток практично орієнтованої спрямованої на студентів освіти у напрямку моделювання кіберфізичних систем», яка проходила в Кu Leuven (Брюгге, Бельгія). Завідувач кафедри автомобільного транспорту, доктор технічних наук, професор МОНАСТИРСЬКИЙ Ю.А. та начальник відділу міжнародних зв'язків, кандидат педагогічних наук, доцент КОСТЮК С.С. з-поміж інших учасників звітували про результати роботи та долучалися до жвавих дискусій.

Приємно відзначити, що під час обговорення звіту зовнішній експерт
I. CIORNEI надав високу оцінку якості результатів проекту від нашого університету!

Робота триває!

FacebookLinkFacebook

Воркшоп та майстер-клас у Ризькому технічному університеті 

В рамках проекту Erasmus+ КА2 CybPhys 16-18 березня 2023 р. викладачі кафедри автомобільного транспорту завідувач кафедри, професор МОНАСТИРСЬКИЙ Ю.А. та доцент СІСТУК В.О. Взяли участь у робочих зустрічах та майстер-класі за тематикою розроблених університетами-партнерами дисциплін в режимі он-лайн. 

LinkLinkLinkLinkLink

З 31 січня по 10 лютого 2023 р. у рамках проекту «Розвиток практично орієнтованого студентоцентрованого навчання в області моделювання кібер-фізичних систем (#CybPhys)» грантової програми ЄС Erasmus+ здобувач вищої освіти кафедри автомобільного транспорту КАТАЛЕНЕЦЬ Анастасія разом зі здобувачами кафедри автоматизації, комп’ютерних наук і технологій, кафедри комп’ютерних систем та мереж КНУ, а також студентами Національного університету «Чернігівська політехніка» та Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) пройшла стажування на базі Дослідницького та інноваційного центру KIOS Кіпрського університету. Упродовж двох тижнів студенти мали можливість поглибити свої професійні компетентності в галузі моделювання, розробки та проектування кібер-фізичних систем, ознайомитись із інноваційними розробками науковців Дослідницького та інноваційного центру KIOS, обмінятися досвідом із колегами-здобувачами вищої освіти українських університетів-партнерів. 

LinkFacebook

Зустріч університетів-партнерів проекту Erasmus+ #CybPhys у Кіпрському університеті 

Завідувач кафедри «Автомобільний транспорт», професор, доктор технічних наук МОНАСТИРСЬКИЙ Юрій Анатолійович з 19 по 21 вересня прийняв участь у плановій зустрічі в рамках реалізації проекту Erasmus+ «Розвиток практично орієнтованої спрямованої на студентів освіти у напрямку моделювання кібер-фізичних систем» на базі Кіпрського університету (м. Нікосія), у своїх доповідях висвітлив питання розповсюдження результатів проекту, його реалізації в Криворізькому національному університеті, оцінки якості навчання студентів за новими курсами та новою освітньою програмою.

                  У дистанційному режимі зустріч відвідав доцент кафедри АТ, кандидат технічних наук СІСТУК Володимир Олександрович. Факт виконання усіх зобов’язань партнерів дозволив узгодити план роботи проекту та подальших зустрічей, перенести на лютий наступного року стажування студентів українських партнерів в Нікосії та продовжити проект #CybPhys до 14 травня 2023 року. 


Збори команди CYBPHYS Криворізького національного університету

06 липня 2022 відбулися збори команди CybPhys на чолі з ректором Миколою Ступником.

Зустріч була присвячена обговоренню результатів координаційної наради консорціуму проекту, а також плануванню подальших дій команди КНУ, спрямованих на успішне завершення Проекту.

Завідувач кафедри автомобільного транспорту, професор Юрій Монастирський, доцент Володимир Сістук, члени команди КНУ обговорили хід впровадження спільної платформи моделювання SMSE і необхідність її завершення навчальними матеріалами; організацію опитування зацікавлених сторін, структуру сайту університету та аналіз зворотного зв'язку; розробки навчальних курсів за змістом; впровадження внутрішніх процедур забезпечення якості Проекту, а також питання забезпечення стійкості результатів Проекту після його завершення. Враховуючи безпекову ситуацію в Україні, консорціум вирішив перенести організацію наступного візиту студентів на жовтень 2022 року.

06.07.2022 CybPhys team meeting headed by rector Mykola Stupnik took place.

The meeting was devoted to the discussion of the project consortium coordination meeting results, as well as to the planning of further KNU team actions aimed at successful Project completion.

Head of the Automobile Transport Department, Professor Yuriy Monastyrskyi, Associate Professor Volodymyr Sistuk, KNU team members discussed the progress in implementation of the joint platform for SMSE modeling and the necessity of its completion with educational materials; organization of the stakeholder's survey, design of the university website and feedback analysis on the content of the developed training courses; implementation of internal procedures for ensuring the Project quality, as well as the issue of ensuring the sustainability of the Project results after its completion.

Considering the security situation in Ukraine, the consortium decided to postpone organization of the next students’ visit till October 2022.

FacebookFacebook

Аспірант кафедри Автомобільного транспорту КНУ разом зі студентами КНУ , Харківського національного автомобільно-дорожнього університету і Чернігівського національного університету проводить дослідження в лабораторії виробництва  біодизельного палива  під час стажування в Католицькому університеті Лювена, Бельгія (KU Leuven), в рамках проєкту Erasmus+ "Розвиток практично орієнтованої спрямованої на студентів освіти у напрямку моделювання кібер-фізичних систем". 

Загальна інформація.pdf

Програма Європейського союзу

Erasmus+ KA2

Capacity Building in Higher Education action

Проект:

«Development of practically-oriented student-centred education in the field of modelling of Cyber-Physical Systems» /"CybPhys"

(Розвиток практично орієнтованої студентської освіти в області моделювання кібер-фізичних систем)

Офіційний номер: 609557-EPP-1-2019-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP

Термін дії проекту - 3 роки (15.11.2020 – 14.11.2022)

Загальний бюджет проекту -  € 831 660

Бюджет КНУ – € 89 301

Проект присвячений впровадженню кібер-фізичних систем в навчальний процес. Розробка електронних систем, компонентів і програмного забезпечення, які взаємодіють з фізичними системами і їх середовищем, надаючи можливості для: виявлення, моніторингу, аналізу та управління пристроями, компонентами і процесами в різних областях застосування. Кібер-фізични системи можуть надавати фахові рішення зі скороченим часом виходу на ринок, приносячи значні економічні результати і зростання в секторах, критично важливих для економіки і конкурентоспроможності Європи, і стимулюють інновації, щоб впоратися з «новою цифровою трансформацією» Європи.

В рамках проекту у КНУ за напрямком транспорту:

–  відкривається сучасна комп’ютерна лабораторія з моделювання кіберфізичних систем в промисловості та на транспорті;

– оновлюється та створюються дисципліни для освітньої програми 275 - «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)»;

Також однією з сильних сторін проекту є започаткування нової магістерської програми «Кіберфізичні системи» зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» із викладанням курсу «Кібер-фізичні системи на транспорті».

 

СКЛАД КОНСОРЦІУМУ ПО ПРОЕКТУ

No

Country

Institution

P1

LV

 Riga Technical University

P2

BE

 Katholieke University Leuven

P3

CY

 University of Cyprus

P4

BY

 Belarusian State University

P5

BY

 Francisk Skorina Gomel State University

P6

BY

 Mozyr State Pedagogical University

P7

BY

 Respublikanskaya Associaciya Nanoindustrii

P8

UA

 Chernihiv Polytechnic National University 

P9

UA

 Kharkiv National Automobile and Highway University

P10

UA

 Kryvyi Rih National University

 Асоційовані партнери



P11

BY

 Belarusian Physical Society Voluntary Association

P12

UA

 Kharkiv Enterprise of Bus Stations

P13

UA

 Ukrainian Biophysical Society

P14

UA

 Ukrainian Association of Information Technologies’ Professionals

P15

BY

 Institute for Nuclear Problems of BSU

 Офіційний сайт проекту:  https://cybphys.rtu.lv/